A hagyományokhoz híven a Sunshine FM idén is keresi az év szabolcsi sportolóját. A hallgatók a sunshinefm.hu-n szavazhatnak a megye legjobb női és férfi csapatára, a legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó nőre és férfira, a legdicséretesebb munkát végző edzőre és a legemlékezetesebb sporteseményre.

A díjakat január 11-én a megyei sportgálán adják majd át.

A csapatok közül az alábbiakra lehet voksolni itt:

Helebrandt Máté (gyalogló)
Remek versenyzéssel, új egyéni csúccsal a 32. helyen végzett a nyíregyházi Helebrandt Máté a 20 km-es gyaloglásban a londoni olimpián. Az élete első ötkarikás versenyén rajthoz álló Nyírsulis sportoló az 56 indulót számláló mezőnyben 1 óra 23:32-vel ért célba - 40 másodperccel megjavítva - eddigi legjobbját. Ezzel a magyar atlétikai csapat második legeredményesebb sportolójaként zárta a londoni olimpiát.

Bakosi Péter (magasugró)
Nagy megtiszteltetés érte a Nyírsuli fiatal sportolóját azzal, hogy a 2012-es Év Atlétájának választotta meg a Magyar Atlétikai Szövetség a Junior férfi korosztályban. Bakosi Péter sikeres évet tudhat a háta mögött, mivel nemcsak a magyar bajnokságot nyerte meg, hanem a Junior VB-n is eredményesen szerepelt, hiszen a nyolcadik helyen végzett.

Fucsovics Márton (teniszező)
Az ATP világranglistán jelenleg a 440. helyet foglalja el a 20 éves teniszező, ez azt jelenti, hogy egy év alatt 137 helyet javított pozícióján. A 2012-ben számtalan ITF Future versenyen részt vevő Fucsovics a Davis Kupában is pályára lépett a magyar válogatott tagjaként. A nyíregyházi teniszező párosban három tornagyőzelmet is aratott már a profik között.

Polyák László (kosárlabdázó)
Fiatal kora ellenére alapembernek számít az élvonalban szereplő Marso-Vagép Nyíregyháza KK kosárlabdacsapatában. A 19 éves irányító az idei szezonban átlagosan 25 percet tölt a pályán, és mérkőzésenként tíz szerzett ponttal segíti csapatát. Polyák László ráadásul stabil tagja az U20-as magyar válogatottnak is.

forrás: infonyiregyhaza.hu